Telefon
WhatsApp

VRF Klima Sistemleri

Merkezi klima sistemleri, diğer bir adıyla VRF klima sistemleri içeride bulunan akışkan debiyi değiştirerek ihtiyaç duyulan kapasiteyi belirleyebilen klima sistemleridir. Çevre dostu R-410A soğutucu akışkan ve akıllı inverter teknolojisine sahiptirler. Akıllı inverter teknolojisi sayesinde devrelerde oluşan frekans ayarı düzenlenerek enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.

Birden fazla iç ünitenin, tek bir bakır boru hattıyla bir dış üniteye bağlanmasına olanak tanıyan VRF klima sistemleri gelişmiş ısı geri kazanımı, mekan içi havanın ısıtması, soğutması ya da sadece temizlenmesi için kullanılabilir. Sahip olunan bölgesel iklimlendirme kontrolü sayesinde VRV (merkezi) klima sistemleri, kullanıcının tercihlerine göre ayarlanabilmektedir.

VRF Klima Sistemleri Ekipmanları

-Dış ünite,
-İç üniteler,
-Hassas kontrollü otomasyon sistemi,
-Bakır boru hattı,
-Soğutucu gaz, VRF diğer adıyla merkezi klima sistemlerini oluşturan parçalardır.
Klima sisteminin çalışma prensibi; Dış üniteden çıkan gaz ve sıvının, iç üniteleri dolaşarak yeniden dış üniteye dönmesidir.

VRF Klima Sistemlerinin Avantajları

Oteller, iş yerleri, fabrikalar, tiyatrolar, sinemalar, havaalanları, hastaneler gibi büyük çaplı çoğu mekanlar için tercih edilen merkezi (VRF) klima sistemlerinin çok sayıda avantajı vardır. *Her bir iç ünite tek bir dış üniteye ve ana boru hattına bağlıdır. Bu sayede ihtiyaç duyulan alanlarda iklimlendirme yapılabilir. Diğer bir değişle, iç üniteler birbirlerinden bağımsız şekilde ayrı olarak kontrol edilebilir. *Klima sistemi, DC inverter kompresörlere sahiptir. Kompresörler sayesinde, toplam kapasite ayarı hassaslık derecesinde gerçekleştirilebilir. Bu sayede alan için ihtiyaç duyulan gaz debisi ayarlanabilir. Bu durum yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamaktadır. *Klima sistemi için iç ünitelerin toplam kapasitesi, dış ünite kapasitesinin % 50’sinden fazla olacak şekilde değişik kombinasyonları mevcuttur. *İç ortam sıcaklıkları +/- 0,5 derece hassasiyetle kontrol edilmektedir. *İç ünitelerin çalışma prensibi dış üniteye olan uzaklıkla bağlantılı değildir. Bu sayede istenilen alana istenilen şekilde merkezi klima sisteminin kurulumu mümkündür. *VRF klima sistemleri, tek bir dış ünite ile birden fazla iç alan ünitesinin kontrolünü mümkün kılar. Bu sayede alanlar için birbirlerinden bağımsız bir şekilde ısıtma/soğutma işlemleri gerçekleştirilebilir. *Klima sistemlerinin işletme maliyetleri oldukça düşüktür. *Gerek dış ünite çalışması gerek ise iç ünitelerin çalışması sessiz şekilde gerçekleştirilmektedir. *Kompakt tasarımları sayesinde mekanların büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakılmaksızın her alana kurulabilir. *İstenilen sıcaklığa ya da soğukluğa en hızlı şekilde ulaşabilen VRF klima sistemleri, alanı istenilen dereceye en kısa sürede getirir. *Isı dağılımını homojen bir şekilde gerçekleştirmektedir. *Merkezi klima sistemleri çevre dostudur. Çalışma prensibi ozon tabakasına zarar vermeyecek şekilde geliştirilmiştir. *Alerjen filtrelere ve kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. *Dış ünite oldukça hafiftir ve kolay taşınabilir. *Tek bir merkezden kontrol imkanı bulunur. Klima sisteminin ayarları kişiselleştirilebilir. *Uzaktan kumanda ile ya da internet üzerinden kontrol imkanı bulunur. *Kurulacak olan binanın otomasyon sistemine uygun şekilde geliştirilir.

Hizmet Çözümlerimiz

Siz merkezimizi arayıp kaydınızı bırakıyorsunuz. Size en yakın klima servis aracımızı yönlendiriyoruz. Size ulaşan uzman teknisyenlerimiz ürünün durumuna göre, ürünü yerinde tamir ediyor. Eğer arızalı ürün tamir edilemiyecek gibiyse merkezimize getiriyorlar. Ürün tamir edildikten sonra tüm testleri yapılıp size teslim ediliyor. Profesyonel VRF Klima sistemlerine dair çözümler.

Verdiğimiz Hizmetler

VRF Klima sistemleri Bakımı
VRF Klima sistemleri Temizliği
VRF Klima sistemleri Montaj
VRF Klima sistemleri Demontaj
VRF Klima sistemleri Satış

Servis Bölgelerimiz

81 ilde aktif olarak çalışan servis ekibimizle 7/24 Profesyonel VRF Klima teknik servis çözümleri.

Servis Verdiğimiz Markalar

Airfel, Demirdöküm, LG, Samui Airwell, Electra, Kelon, Siesta, Comfort, Alarko, Electrolux, McQuay, Splendid, Arçelik, Falke, Midea, Sanyo, Akai, Ferroli, Mitsubishi (Electric), Sharp, Altus, Fuji Electric, Mitsubishi Heavy, Siemens Amana, Fujitsu, Oreon, Sigma Beko, General Electric, Orcool, Sunny Baymak, Daikin, Profilo, Vestel, Bosch, Goodman, Panasonic, Toshiba, Cartel, Hicon, Plushicon, Vestel, Daikin, High Life (Isısan), Rubenis, White Westinghouse, Diamond Electric, Haier, Regal, Zen Dolcevita, Lambert, Samsung, Zibro, Panasonic