Telefon
WhatsApp

Soğuk Odanın Doğru Kullanımı

Soğuk odaların doğru kullanımı önemlidir. Çünkü doğru kullanılmadığı takdirde gereksiz enerji tüketimi, soğuk odanın düzgün çalışmamasından olayı arızaya sebebiyet verebilir bu da maliyet açısından sıkıntı çekmenize yol açabilir. Soğutma odanızda sakladığınız ürünlerin sıcak olmadığından emin olunuz. Diğer ürünlerin etkilenmemesi adına farklı sıcaklıktaki ürünleri aynı soğuk oda içerisinde tutmayınız. Ayrıca soğuk odanızın içine ve dışına ürün aktarımında dikkatli olunmalıdır. Örneğin, soğutulmuş bir kamyondan ürün aldığınızı varsayarsak hepsini hızlı bir şekilde soğuk odanıza veya derin dondurucunuza hemen aktarmalısınız. Çünkü bazı ürünler hemen çözünmeye meyillidir ve biraz ısınmaya başladığı anda kötüleşebilir.

Soğuk odanızda enerjiden tasarruf etmek istiyorsanız derin dondurucu veya dondurucu birimlerinizde hiçbir ürün bulunmuyor ve saklanmıyorsa kapatınız. Unutmayınız ki asla dondurucu ünitenizi tamamen kapatmayınız. Işıklarınızı bile kapatmanız enerjiden tasarruf etmenizi sağlayabilir.

Depolama Gereksinimi

Her ürünün kendine göre saklanma şekli vardır. Bazı ürünleriniz hiç soğutma gerektirmez. Bu ürünleri deponuzdan çıkardığınız takdirde daha fazla depolama alanına sahip olduğunuzu göreceksiniz. Diğer ürünlerin farklı soğutma sistemine sahiptir. Bu nedenle benzer gereksinimler doğrultusunda doğru sıcaklıkta bir arada tutun. Hem alandan tasarruf hem de bir düzene sahip olursunuz.Her soğuk oda, endüstriyel buzdolabı ve derin dondurucular için yüksek performans sağlamak istiyorsanız aynı ürünleri üst üste, düzgün bir şekilde talimatlara uygun saklayınız. Bu düzenlemelere uymanız doğrultusunda yüksek performans dışında aynı zamanda soğutulmuş havanın doğru sirkülasyonunu sağlamış olursunuz. Fanları veya havalandırma deliklerini engelleyecek herhangi bir şey yapmayın. Bu sadece sıcaklık regülasyonu için değil, ürünlerinizin tazeliğini koruyamamasına sebep olacaktır. Havanın yönü için de sorunlara sebep olacaktır. Ayrıca soğuk odanızı tıka basa doldurmamaya özen gösterin, çünkü bu soğuk havanın her bölüme aynı doğrultuda ulaşmasını engelleyebilir.

Soğuk Oda Kapısı

Endüstriyel soğuk odaların kapıları düzgün bir şekilde kapanmaz. Bunun nedenleri istemeden olabilir, ürünler kapıya sıkışmış olabilir. Soğuk odaların kapısının düzgün kapanmaması durumunda sıcak havanın soğuk odaya girer böylelikle odanın sıcaklığı yükselir. Bu yüzden soğuk odanın kapılarının düzgün kapandığından emin olun. Herhangi bir arıza durumunda tedarikçi ya da yetkili servisinizle iletişime geçiniz.