Telefon
WhatsApp

Soğuk Depo Panelleri

Soğuk hava depolarında, soğuk depo panelleri kullanılmaktadır. İki sac arasına yerleştirilen, erkek ve dişi formatında iç içe geçmiş özel olarak tasarımı gerçekleştirilmiş dış merkezli kilit sistemi ile kilitlenmiştir. Kilit sistemi ile paneller birbirlerine rahatça monte edilebilir ve demonte işlemlerini gerçekleştirilmesine olanak tanır. Soğuk depo panelleri kullanım alanlarına ve fonksiyonlarına göre çeşitlilik göstermektedir. Başlıcaları;

1)Endüstriyel Panel

Soğuk hava depolarında istenilen ölçü ve özelliklerde tasarımı gerçekleştirilmektedir. Panelin yüzey arasına 42 kg / m3 ağırlığına poliüretan sert köpük yerleştirilir. Bahsi geçen bu paneller birbirine bağlanarak bir başka alana aktarımı gerçekleştiriliebilir.

2)Duvar ve Tavan Panel

Duvar ve tavan panelleri yüksek sıcaklık izolasyonunu sağlayarak harcanan enerji miktarını azaltarak maaliyeti enerji maliyetini düşürmektedir. Soğuk depo içerisinde bulunan ürünlerin uzun süreli muhafaza edilmesini sağlar.

3)Zemin Paneli ve İzolasyon

Zemin panelleri standart olarak üretimi gerçekleştirilmektedir. iç yüzey 12 mm kalınlığında, üst kısmı ise 240 gr/m2 ağırlığında fenolik reçine laminat kaplı plywoodur.

Soğuk Depo Panelleri Üretim Yöntemi

Soğuk depo pannleri üretim yöntemi iki farklı şekilde gerçekleşmektedir. Bunlar;

Continue Panel Üretim Hatları:

Panelin iç ve dış sacı yürür iken pres içine girişimi olmadan poliüretan enjeksiyonu yapılır ve homojen bir dağılım yöntemi için bu teknik kullanılmaktadır.

Discontinue Panel Üretim Hatları:

Panellerin yüzey kısmında bulunan ön ve arka saclar belirli bir kalıp içerisine yerleştirilmektedir. Bu kalıbın iki ayrı alanından poliüretan enjeksiyonu yapımı gerçekleştirilerek, panel iç dolgusu poliüretanın küreleşmesi sebebiyle sağlanır.

Türkiye'nin her yerine servis desteği bulunan Konya Merkez Soğutma ekibi olarak, 0332 350 9944 numaramız üzerinden siz değerli müşterilerimize bir telefon kadar uzağız. Daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçin.