Telefon
WhatsApp

Klima Sistemleri

Hemen hemen her evin vazgeçilmezi iklimlendirme cihazlarından biri olan klimalar, teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Başlangıçta klimalar sıcak havalarda soğuk, soğuk havalarda ise sıcak üflemesiyle bilinse de artık günümüzde bu kadarıyla kalmayıp daha rahat nefes almamızı sağlamak için ortamdaki nem miktarını belirli bir oranda tutarak, toz ve partikülleri filtre ediyor. Bu yeniliklerle birlikte klimalarda çeşitlilik gösteriyor. Peki bu yılın en iyi, en çok tercih edilen klima modelleri ve çeşitleri neler? İşte size birkaç önerimiz…

Service Details Image

KLİMA ÇEŞİTLERİ

Kullanım amacına ve yerine göre klimalar çeşitlilik gösterir.

1-Duvar Tipi Klimalar
Adından da anlaşılacağı üzere duvara monte edilen klimalardır. İç ve dış ünite olmak üzere iki farklı parçadan oluşur. Evinizde rahatça kullanabileceğiniz bu klima tipinin çalışma sistemi ise soğutma ve ısıtma işlemi için kuruldukları ortamdaki havayı çeker ve mevsimine göre sıcak veya soğuk hava üfleyerek bulunduğu ortamı istenilen sıcaklığa getirir. Sessiz çalışan bu cihazın montajı uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

2-Salon Tipi Klimalar

Salon Tipi Klimalar duvar tipi klimalar gibi iç ve dış ünite olmak üzere iki farklı bölümden oluşur. Genellikle ofis, banka, mağaza, toplantı ve konser salonları gibi geniş mekanlarda kullanılan klima modelidir. Buzdolabı gibi ayaklı ve dikey şekilde duran bu klima tipi montajı için duvar ya da pencere gerekmediği için istediğiniz yere sabitlenebilme özelliğine sahiptir.

3-Yer/Tavan Tipi Klimalar

Tavana monte edilerek ya da zemine gömülerek kullanılan bu klima tipi salon tipi klimalar gibi geniş mekanlarda tercih edilen bir klima türüdür. Asma tavanın olmadığı yerlerde tavana montaj kolaylılığı sağladığı gibi hacim ferahlığıda sağlamış oluyor. Uzaktan kumandalı modelleride mevcuttur.

4-Kaset Tipi Klimalar

Asma tavanı olan geniş tavanlar için kullanılır. Estetik yönden güzel duran, yüksek konfor şartlarını sağlayan bu klima tipi ortamı homojen olarak havalandırır. Yüksek konfor ve kolay kurulumundan dolayı salon ve duvar tipi klimalardan sonra en çok tercih edilen üçüncü klima çeşididir.

6-Portatif (Mobil) Klimalar

Eğer klimanız sizinle birlikte hareket etsin diyorsanız bu klima tam size göre bir klima tipi. Her yere taşınma özelliğine sahip olan bu klima tipi her ortama uygun olup kolay taşınabilme özelliğine sahiptir. Herhangi bir dış üniteye bağlı olmadığı için montaj hizmeti gerektirmez. Az enerji harcar. Portatif klimalarda kendi içinde üçe ayrılır:
a. mono blok
b. kondanseri ayrılabilen tip
c. portatif spilit