Telefon
WhatsApp

Chiller Bakımı

Chiller sisteminin çeşitlerinden olan su soğutma grupları ve hava soğutma gruplarının yüksek performans, maksimum verim ve uzun ömürlü olması için chiller sisteminin bakımı yaptırılması gerekmektedir. Yatırım maliyeti yüksek olan, kullanılan chiller modelleri bakım ve tamir hizmeti büyük oranda önem teşkil ediyor. Chiller sisteminin bakımı yılda iki kez muhakkak yaptırılması gerekiyor. Tabi isterseniz günlük, aylık, haftalık, yıllık bakımlarda mevcuttur. Chiller sisteminin bakımını yetkili servisi veya teknik servisiniz arayarak randevu oluşturarak yapabilirsiniz. Aynı zamanda Chiller sisteminin kullanımı sırasında çıkabilecek herhangi bir arıza durumunda müdahale için teknik servisiniz hizmet sunmaktadır. Teknik servisiniz arızayı tespit ettikten sonra gerekli müdahaleyi yapacaktır. Chiller soğutma sisteminiz doğru bir şekilde çalışmıyorsa sorunu kondenser tıkanmış olabilir, soğutma sisteminin gaz şarjı bitmiş olabilir, su kaçağı olabilir, borular ezilmiş olabilir, kompresör arıza yapmış olabilir, fan pervanesinde sorun olabilir, panel üzerinde bulunan tuşlar çalışmıyor olabilir.

Chiller bakım teknik servislerinde buharlaştırıcı yani evaporatörün ve kondenserin temizliği yapılır. Bu temizleme için temizleme ilaçları ve basınçlı su yardımıyla yapılmaktadır. Elektrik tesisatı kontrol edilir. Fan ve pervanelerin temizliği yapılır. Hava geçişi sağlayan filtrelerin temizliği yapılır. Ünitenin ve çerçevenin kontrolü yapılır. Cihazın ihtiyacı var ise gaz şarjını yapar. Chiller bakımıyla birlikte cihazınızın ömrü uzatılmış olur, düzenli ve sessiz çalışır, elektrik tasarrufu yapar, enerji sarfiyatını azaltır, arıza riskini azaltır, tamir masrafını azaltmış olursunuz.

MERKEZ TRADE İÇİN CHİLLER TEKNİK SERVİS VE BAKIM HİZMETLERİ

Merkez trade olarak; bireysel müşterilerden, resmî kurumlardan ve özel sektör firmalarından gelen talepler doğrultusunda chiller sisteminizin bakımıyla ilgili anlaşmalar ve hizmetler söz konusudur. Bunlar: Koruma bakımı sağlayan anlaşma, periyodik bakım anlaşması, proaktif bakım anlaşması, arıza tespit ve tahmini, anlık bakım ve ücretsiz keşiftir. Koruyucu bakımınız diğer adıyla periyodik bakınız belirlenen zamanda ve aralıkta gerçekleştirilirken sürekli bakım uygulamasını kapsar. Plansız bakımınız, cihazınızda meydana gelen arızadan dolayı gerçekleştirilen bakımdır. Arıza nedeni belirlendiğinde eğer maliyeti yüksek bir sorunla karşı karşıyaysanız anlayın ki soğutma cihazınız kötü durumdadır ve çalışmaz hale gelebilir. Bununla birlikte performans kaybı görülür.