Telefon
WhatsApp

VRF Klima Avantajları

VRF olarak bahsettiğimiz klima sistemleri, dilimize değişken soğutucu akışkan debisi anlamı taşımaktadır. VRF klima sitemleri tek bir dış ünite kullanılarak, çok fazla sayıda iç ünitenin kontrol edildiği ve yapının değişmekte olan gereksinimleri doğrultusunda soğutkanın akışını kontrol altında tutan sistemler olarak karşımıza çıkmaktadır. Mekan içerisinde bulunan sıcaklığın istenilen düzeyde oluşturulması için ısıtma veya soğutma gayesi ile kullanılmaktadır. Klasik klima sistemlerinden farklı bir çalışma prensibi bulunan VRF klimanın en belirgin farkı ise; VRF'nin değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu sağlamasıdır. Bu bağlamda VRF klimanın kullanılacak olan ortamın istenilen sıcaklık düzeyinde kalmasını sağlamaktadır. Yaşanılan evlerden tutun çok katlı plazalara kadar pek çok alanda kullanılması kolaydır. Bu noktada pek çok avantajı bulunan VRF klima avantajlarına bir değinelim.

VRF Klima Sistemleri

VRF klima sistemleri ile birlikte, bina içerisinde bulunan odalar farklı sıcaklıklarda kullanılabilir. Birbirinden bağımsız çalışma sağlamasının en belirgin avantajı bu durum diyebiliriz. Pratik montaj imkanı sunan VRF klima sistemleri ile daha fazla alan kontrol edebilirsiniz. Tek bir merkez üzerinden kontrol imkanı sunar. VRF sistemlerin, küçük ya da büyük binalarda da kullanımı gerçekleştirilebilir. İstenilen şekilde ısıtma veya soğutma gereksinimini karşılar. Kolay bir şekilde kurgulanan kablolar ile, yanlış gerçekleşen bağlantı hatalarını engellemektedir. Esnek ve şık bir tasarımı bulunan VRF klimaların, fazla kablo gürünümünü ortadan kaldırmak için, ortama en uygun bir biçimde dizaynı gerçekleştirilir. İstenilen düzeyde soğutma ve ısıtma sağlamak, yüksek enerjilerin tüketilmesini sağlar. bu noktada VRF klima sistemleri, düşük enerji ve yüksek performans sağlama avantaji ile karşımıza çıkmaktadır. Çok fazla yer kaplamayan yapısı sayesinde, yer tasarufu ile de bilinmektedir. Düşük ses seviyesi ile gürültü oluşturmadan çalışan VRF klima sistemleri bu nitelikleri sayesinde yatak odaları ve çalışma ortamları için tercih edilebilmektedir. VRF klima, karbondioksit emisyonunu az miktara indirerek küresel ısınmanın önüne geçer ve bu bağlamda da çevreci bir çözüm yolu sunar. Güvenli kullanım sağlamaktadır. Bunun için sistemde aktif yağ kontrol sistemi bulunmaktadır. Yani kompresötlerden birinin yağ seviyesinde azalma olduğu taktirde diğer kompresörlerden otomatik yağ transferi gerçekleştirilir. Bu sayede kompresörlerin eşit yağ seviyesinde olması sağlanarak güvenli kullanım imkanı sağlar.

VRF Klima Kurulum

Kurulumu için son teknoloji kaliteli malzemeler kullanarak uzun vaade de kullanım imkanı sunuyoruz. Konya Merkez Soğutma olarak, satış ve serviste siz değerli müşterilerimize kusursuz hizmet verme gayesi ile Türkiye'nin her yerine servis desteği sağlamaktayız. Sizde bu avantajlardan yararlanmak için 0332 350 9944 numaramız üzerinden bizimle iletişime geçin.