Telefon
WhatsApp

Endüstriyel Soğutma Sistemi

Endüstriyel soğutma sisteminden bahsetmeden önce, endüstriyel soğutmanın ne demek olduğuna bir değinelim. Endüstriyel soğutma, bu alan içerisinde, soğutma/soğutucu donanımları, ticari anlamda kullanılan bir ürünü soğutan veya ticari kuruluşlardaki havanın nem dengesini ayarlayan sistemin genel adı olarak tanımlamak mümkün. Bahsettiğimiz soğutucların işlevlerini yerine getirebilmek için absorpsiyon adı verdiğimiz hava basıncı veya buhar sıkıştırması döngüsünü kullanmaktadır.

Endüstriyel Soğutucu Bileşenleri

Endüstriyel soğutucu sistemleri sıcaklık ve nem oranlarını belirli bir düzeyde tutmaya çalışmaktadır. Sebebi ise endüstri alanında kullanılan bazı ürünlerin sıcaklığınının ayarlanamaması sonucunda kimyasal bir değişime uğrayabilmektedirler. Ayrıca yukarıda tanımını yaptığımız endüstriyel soğutucuların 4 temel bileşeni vardır. Bunlar; evaporatör, kompresör, kondenser ve genleşme vanasıdır. Soğutucudaki evaporatörler, daha alçak bir basınçta çalışmakta ve kondenserden daha alçak bir sıcaklıkta çalışmaktadır.

Endüstriyel Soğutucuların Konumu

Makro anlamda hizmet veren soğutma gruplarımız, bulunduğunuz yapı içerisinde ve soğutma işlemlerinin yapıldığı bölgeye yakın olan mekanik ekipman bölümlerinde konumlandırılmaktadır. Kullanılan chiller ve kompresörün büyüklüğüne de bağlı olarak bazı zamanlarda açık havada da yerleştriliebilir.

Konya Endüstriyel Soğutucu Hizmeti

Siz müşterilerimizin öncelik verdiğiniz kalitenin fazlasını sağlamakla uğraşan firmamız, endüstriyel alanda kullanılacak olan soğutuclarda bulunan donanımların kaliteli olmasına özen gösteriyoruz. Alanında uzman kadromuz ve ürün teslim sonrası hizmetlerde de deneyimli ekibimiz ile danışmanlık hizmetimize devam ediyoruz. Daha fazla bilgi almak için 0332 350 9944 telefon numaramız ile bizimle hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz.